RĪGAS TEHNISKĀS UNIVERSITĀTES
KULTŪRAS CENTRS

 

Aktualitātes

Par mums

Kolektīvi

Interešu klubi

Projekti

Vēsture

Atbalstītāji

Galerija

RTU SPICEI - 20
Ja vēlies tikt komandā, interesējies pie savas fakultātes studentu pašpārvaldes vadītāja!
2017.09.21

 >> vairāk

 

RTU studentu erudītu konkurss «RTU SPICE 2017»

2017.09.21


7. oktobrī Ķīpsalā notiks viens no atpazīstamākajiem studentu pasākumiem universitātē  «RTU Spice». Tā mērķis ir atklāt talantīgus, gudrus un mērķtiecīgus jauniešus, kā arī veicināt fakultāšu sabiedriskās aktivitātes un savstarpējo komunikāciju.

Šogad konkurss notiks RTU 155. jubilejas gaisotnē un svinēs savu 20 gadadienu. Konkursa šā gada tēma ir «Ceļā uz Latvijas simtgadi».

Tradicionāli tajā piedalīsies visu RTU fakultāšu studentu komandas un arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu komanda. Šajā prāta un kreativitātes maratonā jaunieši sacentīsies par erudītākās komandas titulu un Lielo balvu – ceļojumu uz Vāciju Ziemassvētku noskaņās.

Pasākums notiks Ķīpsalā, RTU studentu pilsētiņā - RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Žaņa Lipkes memoriālā, RTU Kultūras centra deju zālē. Apbalvošanas ceremonija plānota RTU Konferenču zālē, Āzenes ielā 6, 11. stāvā virs naksnīgās Rīgas. Dalībnieku erudīciju šogad pārbaudīs Latvijas radio spēles «Lieliskais piecnieks» vadītājs un prāta spēļu speciālists Ivo Krumholcs. Kapteiņiem īpašu konkursu gatavo interneta žurnāla «Satori» redaktore Anna Andersone. Dalībniekus Žaņa Lipkes muzejā gaidīs muzeja direktore Lolita Tomsone, kura studentiem ne tikai parādīs muzeju, bet būs parūpējusies arī par vienu no konkursa uzdevums  - sarunu par Latvijas vēstures sarežģītajiem jautājumiem un informācijpratību izvērtēs RTU ZB Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Jolanta Ivanova.

Erudītu konkursu «RTU Spice» organizē RTU Kultūras centrs ar RTU fakultāšu un citu struktūrvienību atbalstu.

 >> vairāk

 

STUDENTU DZEJAS DIENA notiks RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1
Ieeja bez maksas
2017.09.12


 
24.09.2017., Anna Andersone, interneta žurnāla "Satori" redaktore, recenzija par STUDENTU DZEJAS DIENĀM RTU 

Patīkami pārsteidz RTU studentu teātra trupas «Kamertonis» (režisore Ludmila Stančika) izvēle aktualizēt (turklāt krieviski!) mazāk zināmo Aleksandra Čaka daiļrades daļu – stāstus. Poētiskajā uzvedumā "Aleksandrs Čaks un jaunība" valodas barjera it kā izzūd – aktieri nodod saturisko un emocionālo vēstījumu caur kustībām, asprātīgi risinātām, metaforiskām mizanscēnām un daudznozīmīgiem tēliem. Vērtīgs un radošs atradums ir āboli – līdzīgi kā madlēnas garša Marsela Prusta romānā "Zudušo laiku meklējot", ābolu smarža atsauc atmiņās pagātni – kino apmeklējumu bērnībā, pirmo tikšanos, aizgājušu mīlestību. Pateicoties pārdomātajai, niansētajai režijai, izrāde parāda Čaka dzejas un prozas daudzslāņainību – tāpat kā ābolu smarža var rosināt gan rudenīgu nostalģiju, gan likt domāt par vecmāmiņas dārzu, arī Čaka daiļradē gaišas skumjas un tieksme pēc neaizsniedzamā savienojas ar huligānisku nebēdnību un dzīves svinēšanu. Izrādē uztvertas šīs dažādās toņkārtas un tā neieslīgst vienmuļībā – rotaļīgu epizodi par puiša un meitenes pirmās tikšanās komisko neveiklību nomaina "cits" Čaks – mākslinieks, kas tiecas pēc pārlaicīga skaistuma, un, aizsniedzis to, mirst. Aktieri spēlē ar azartu un izpratni par tekstu, vēlreiz apliecinot, ka Čaka darbi ir ne tikai ar interesi lasāmi, bet arī iestudēšanai vērtīgi.

To pašu var teikt arī par pilnīgu jaunumu uz teātra skatuves – Kārļa Vērdiņa darbiem režisora Romana Grabovska un RTU studentu teātra «Spēle» iestudējumā, kurā izmantoti dzejprozas darbi no 2008. gadā iznākušā krājuma "Es". Dzejoļi, kas līdz šim tikai lasīti vienatnē vai dzirdēti dzejas lasījumos, iegūst jaunu elpu uz skatuves. Nezinu, kā notikusi iestudējumā izmantotā materiāla atlase, taču izvēlētie ir starp interesantākajiem un novatoriskākajiem krājuma darbiem un rezonē gan ar pašiem jauniešiem aktuālām problēmām (kā neizsakāmi asprātīgajā un, domājams, ikvienam studentam saprotamajā dzejolī par traģikomisko filoloģi Sintiju), gan viegli pieskaras sabiedrībai joprojām sāpīgām tēmām (mūsdienu versijā par emigrācijā devušos Pēru un viņu gaidošo Solveigu). Tāpat tiek izspēlēts arī par vienu no 50 labākajiem mīlas dzejoļiem pasaulē atzītais "Come To Me". Izrādē var redzēt, kāda nozīme teātrī ir labam tekstam – gan paši aktieri "izgaršo" Vērdiņa sulīgo ironiju, pārsteidzošos tēlus un paradoksus, gan spēj sasmīdināt un aizkustināt publiku. Vēl nedaudz atbrīvojot iestudējumu no tiešas teksta ilustrēšanas, izrāde varētu kļūt par lielisku veidu, kā Kārļa Vērdiņa dzejā ieinteresēt gan lasošos, gan nelasošos.

 >> vairāk

 

Informācija par 15. Latvijas bērnu un jauniešu vokālo konkursu "Putnu bērni"
Latvijas jaunie vokālisti!
2017.09.12


I KĀRTA RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, Rīgā

2017.gada 25.novembrī
plkst. 12:00 - A grupa (6 -8 gadi)
plkst. 15:00 - B grupa (9 - 11 gadi)

Pēc katras grupas: kopdziesmas mēģinājums, pateicību pasniegšana un finālistu paziņošana

2017.gada 26.novembrī
plkst. 12:00 - C 1 grupa (11 - 14 gadi); C 2 grupa (11 - 14 gadi)
plkst. 15:00 - D 1 grupa (15 - 17 gadi); D 2 grupa (15 - 17 gadi)

Pēc katras grupas: kopdziesmas mēģinājums, pateicību pasniegšana un finālistu paziņošana

FINĀLS RKTMC „Mazā Ģilde", Amatu ielā 3/5, Rīgā
2017.gada 2.decembrī
plkst. 12:00 - A grupa
plkst. 13:30 - B grupa
plkst. 16:00 - C grupa
plkst. 17:30 - D grupa

LAUREĀTU KONCERTS UN APBALVOŠANA
2017.gada 3.decembrī plkst. 14:00 RKTMC „Mazā Ģilde", Amatu ielā 3/5, Rīgā

* Plkst. 13:30 Kopdziesmas mēģinājums

Visos konkursa pasākumos ieeja bez maksas
Ielūgumus varēs saņemt konkursa 1.kārtas laikā un pirms koncerta

-----------------------------------------------------------------------------------------------

KONKURSA NOLIKUMS 2017
 ŠEIT


PIETEIKUMA VEIDLAPA
 Word ; PDF

Obligātās dziesmas atbilstoši vecuma grupai konkursa jubilejas gadā pēc izvēles:

A GRUPA - S.Mence ŠEIT vai J.Lūsēns ŠEIT

B GRUPA - S.Mence ŠEIT vai J.Lūsēns ŠEIT

C GRUPA - S.Mence ŠEIT vai C1 GRUPA – J.Lūsēns ŠEIT ; C2 GRUPA – J.Lūsēns ŠEIT  

D GRUPA - S.Mence ŠEIT vai D1 GRUPA – J.Lūsēns ŠEIT ; D2 GRUPA – J.Lūsēns ŠEIT

KOPDZIESMA ŠEIT

Obligātā repertuāra analīze notiks 26. septembrī plkst. 18.00 RTU, Kaļķu ielā 1, Mazajā zālē. Vadīs pedagoģe Inita Malnača un vokālais pedagoģes Marlēna Dravniece.

Konkursa dokumentu iesniegšana no 2017.gada 16.oktobra līdz 20.oktobrim Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centrā, Kaļķu ielā 1, 2.stāvā – 216.kabinetā.

Konkursu rīko Rīgas Kultūras tautas mākslas centrs “Mazā ģilde” un Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centrs ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Informācija uzziņām: T.67089477; kultura@rtu.lvwww.kultura.rtu.lv

 >> vairāk

 

Una Liberte. Fotoizstāde "Trīs māsas Baltijai"
Izstāde apskatāma līdz oktobra vidum.
2017.09.05

 >> vairāk

 

Atsākās "3 x 3" danču vakari RTU
Tiekamies 26.septembrī līdzi ņemot maiņas apavus!
2017.09.05

Arī turpmāk lustīga dancāšana katra mēneša pēdējā otrdienā plkst.20.15 RTU Lielajā zālē, Kaļķlu ielā 1

 >> vairāk

 

Ielīgošanas "3 x 3" danču vakars tuvojas!
Nāc ar ziedu vainagu un mācies Līgo dančus!
2017.06.07

 >> vairāk

 

Sākas devītā ziedojumu akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!”
"Stāsti par vectēviem"
2017.06.07Likteņdārza īstenotāji jau devīto reizi aicina piedalīties ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!”. Tā šoreiz veltīta dzimtu stāstiem. Latvijas Televīzijas tiešraidē 17. jūnijā varēs klausīties vectēvu un mazbērnu stāstus, latviešu dziesmas un skatīties Jaunā Rīgas teātra izrādi “Vectēvs”.

Akcijas mērķis ir atbalstīt Likteņdārza digitālās ekspozīcijas “Liktens gāte” izveidošanu. Liktens gāti veidos divpadsmit simboliskas pieturas, kas stāstīs par nozīmīgākajiem Latvijas vēstures notikumiem 20. gadsimtā. Ekspozīcija būs izvietota vidē, taču plašāka informācija skatāma mobilajās ierīcēs.

“Liktens gāte ir digitāls stāsts par Latvijas cilvēku pieredzēto un pārdzīvoto aizvadītajā gadsimtā,  kas iepazīstinās apmeklētāju ar Latvijas vēsturi un konkrētu cilvēku likteņiem skarbajos laikmeta griežos. Notikumu personalizācija ļauj labāk izprast vēsturisko notikumu sarežģītību un atklāj, kā tie ietekmēja cilvēku lēmumus, izvēles un redzējumu par savu un Latvijas  nākotni.  Esmu pārliecināta, ka, pateicoties vides un jauno tehnoloģiju apvienojumam, Liktens gāte būs aizraujošs ceļojums vēsturē gan jauniešiem, gan arī vecākajai paaudzei,” stāsta “Kokneses fonda” padomes locekle Sandra Kalniete.

Liktens gāte top sadarbībā ar filozofu Arti Sveci, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Informācijas pakalpojumu sektora vadītāju Gintu Zalcmani un SIA “Dd Studio”. Liktens gātes tapšanu atbalsta AS “Latvijas Gāze”, SIA “Lattelecom” un SIA “Samung Electronics Baltics”.

17. jūnija akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!” noris sadarbībā ar LTV1, avīzi “Latvijas Avīze” un radio “Pieci.lv”. Tās laikā aicinām iesūtīt savu dzimtu stāstus vai atmiņas  par vectēviem un vecvecākiem.  Stāsti  tiks publicēti “Latvija Avīzē” un akcijas sociālajos tīklos.

17. jūnijā no pulksten 18 Likteņdārza amfiteātrī notiks koncerts, un par saviem vectēviem stāstīs Toms Grēviņš, Auškāpu dzimtas pārstāvji, Biruta Eglīte un citi. Būs iespēja baudīt Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansambļa “Vektors” un RTU studentu pūtēju orķestra “SPO”, kā arī vīru kopas „Vilki” uzstāšanos. Koncertu Likteņdārzā vadīs koknesietis Magnuss Eriņš no “Pieci.lv”. Ieeja uz koncertu – par ziedojumiem Likteņdārzam.

Pulksten 19.35 LTV1 tiešraidē notiks sarunas pie ugunskura  ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, tostarp rakstnieci Noru Ikstenu, mūziķi Valteru Pūci un komponistu Jēkabu Nīmani. Videoklipos, kas tapuši Likteņdārzā, būs skatāmas skaistākās Latvijas dziesmas grupu "Laimas Muzykanti", "Klaidonis", "Colt" un "Jauno Jāņu orķestris", kā arī dziedātāja Daumanta Kalniņa un ģitārista Kaspara Zemīša izpildījumā.

Pulksten 21:30 pirms Jaunā Rīgas teātra izrādes “Vectēvs” pārraides aktieris Vilis Daudziņš dalīsies ar savu stāstu par vectēvu un  atcerēsies izrādes tapšanu. Izrādes ieraksts tapis sadarbībā ar “Borisa un Ināras Teterevu Fondu” un “Teātris.zip”.

 >> vairāk

 

VIJAS VĒTRAS MEISTARKLASES UN KONCERTS "SAKNES UN SPĀRNI"
Laipni aicināti interesenti!
2017.06.07

Vija Vētra dejotāja, horeogrāfe, lektore, pedagoģe šogad svin 74 gadus skatuves darbā, kā arī savus 94 mūža gadus. Kopš 1990.gada katru gadu Vija Vētra no ASV ieradusies un sniegusi koncertus Latvijā.

Šogad MEISTARKLASES, kurās viņa mācīs indiešu sakrālo deju RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1 notiks 6.jūnijā un 13.jūnijā plkst.19.00.
Biļešu cena 5.00 EUR norises vietā pirms pasākuma. 

Koncerts “SAKNES UN SPĀRNI” notiks 2017. gada 15. jūnijā plkst.19.00, RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1
Biļešu cena 10.00 EUR. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

 >> vairāk

 

Vasaras ieskaņas koncerts RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1
Uzstāsies ansamblis SIRDSDĀRZA PUTNI no Šveices
2017.05.30

Piektdien, 9. jūnijā 19:00 - koncerts RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1

Mūzika spēj pārveidot mūsu apziņu. Ar nosacījumu, ka tā nāk no sirds un ieiet sirdī. Šri Činmojs

12 mūzikas mīļotājas no Šveices, Latvijas, Vācijas, Čehijas un Spānijas regulāri tiekas Cīrihē, lai spēlētu un dziedātu komponista un dzejnieka Šri Činmoja mūziku. Vijole, ģitāra, klarnete, metalofoni, harmonija, udu bundziņas u.c. ritma un noskaņas instrumenti.

Programmā: Komponista Šri Činmoja meditatīvi dziedājumi un mūzika.

Šādā sastāvā SIRDSDĀRZA PUTNI spēlē kopš 2015. gada, kad sniedza savu pirmo koncertu Cīrihē. Uzstājies arī Minhenē, Ņujorkā, dažādās Šveices pilsētās, kā arī Sv. Elizabetes klosterī Lihtenšteinā. Ar prieku pošas savam pirmajam ceļojumam uz Latviju, jo zinām, ka tur satiksim daudzus, kas, tāpat kā mēs, mīl un meklē mūzikas Avotu.

Ansambļa SIRDSDĀRZA PUTNI izpildījumam raksturīgs maigums, vieglums, dinamisms un prieks. Dziedot mēs tiecamies klausītājiem piedāvāt ne tikai skaņu, bet arī klusumu, gaismu un pieeju sevis paša iekšējām bagātībām. Cenšamies iedvesmot ikkatru sajust savu iekšējo melodiju un izpausties savā vienreizējā veidā.

 >> vairāk

 

| 1 | | 2 | | 3 | | 4 | | 5 | | 6 | | 7 | | 8 | | 9 | | 10 | | 11 | | 12 | | 13 | | 14 | | 15 | | 16 | | 17 | | 18 | | 19 | | 20 | | 21 | | 22 | | 23 | | 24 | | 25 | | 26 | | 27 | | 28 | | 29 | | 30 | | 31 | | 32 | | 33 | | 34 | | 35 | | 36 | | 37 | | 38 | | 39 | | 40 | | 41 | | 42 | | 43 | | 44 | | 45 | | 46 | | 47 | | 48 | | 49 | | 50 | | 51 | | 52 | | 53 | | 54 | | 55 |
http://www.rtu.lv/